title
title
title
title
title
title
מומלץ לנכדים

ציפי וצוף - רינת הופר

לא יכולתי שלא להביא בפניכם עוד ספר, חדש יחסית, של רינת הופר, העוסק גם הוא בטבע. ספר שבו תוך כדי ספור נחמד ומסקרן, על זוג צופיות הרוצות לבנות להן קן, ומחפשות ברחבי השכונה מקום מתאים לכך, מלמדת הכותבת והמאיירת את הילדים מידע ובעיקר שמות של צפורים, עצים, שיחים ופרפרים שבהם הם נתקלים בחיי היום יום שלהם.

עלפי הכריכה, שם הספר והאיור המרהיב, ברור לקוראים שהם הולכים לשמוע/לקרוא סיפור. והנה הם פותחים את הספר ומגלים שני דפים עם כל הצפורים המשתתפות בסיפור, עם מידע המופיע בסוגריים שאלה צפורי החצר הנפוצות בישראל. שמות הצפורים יופיעו גם בין דפי הספר, מתוך הנחה שלא ניתן לזכור שמות רק אם שומעים אותן פעם אחת. בנוסף לשמות הצפורים, רושמת רינת הופר את שמות העצים, השיחים והפרפרים, ליד האיורים היפהפיים שלהם. כל זאת תוך כדי סיפור העלילה על זוג הצופיות, המחפשות להן מקום לבנות בו את קינן, אך נתקלות בציפורים הוותיקות שאינן ששות לקבל אותן כתושבים חדשים בשכונה וממציאים תרוצים וסיבות מדוע לא לקבלם.

" הן לא מתאימות לשכונה" אומרת היונה ,

"הם מפזרים פירורים" מקרקרים הדרורים

"הם עליזים ומרגיזים" מפזזים הירגזים

והבולבולים מבלבלים: "הם יותר מדי כחולים"

(גזענות מגיל צעיר??!)

"כך נמלאת החצר שרבוט ופטפוט

המון ציוצי שטות, רישעות וטיפשות."

גם העצים הרבים לא מציעים עצמם להיות להם לבית, רק הדקל הצעיר מזמין אותם אליו. וזוג הצופיות אכן בונה את הקן, מטיל ביצים, בוקעים הגוזלים, ההורים מאכילים אותם במסירות, עד שהם לומדים בעצמם לעוף ויוצאים מן הקן.

תוצאת תמונה עבור ציפי וצוףזוג הצופיות גם מלמד את שאר הצפורים (והמחברת את הילדים) כמה ערכים חשובים:

"ראו אנחנו קטנות, אבל חרוצות.

לנו כוחות פלא, אהבה ושיתוף"...

אם נקפיד להסתכל טוב על האיורים המרשימים, נשים לב בין כל הציפורים והעצים, לילדה ומשפחתה, המלווים את כל הסיפור כצופים משתתפים, העוקבים אחר כל העלילה עד סופה הטוב.

קיום הבטחתי לגבי הכתובת של הזמנת בובות הדאגה על פי הסיפור "לאן הולכות הדאגות בלילות": לחצו כאן


ושם יש אפשרויות שונות של מספר וגדלים של הבובות