title
title
title
title
title
title
סיפורי מקום - ראשונה למגדל תל עמל

80 שנה אחרי: ניניה של החלוצהבתמונת שחזור ליישוב "חומה" ומגדל הראשון בארץ

לכבוד פתיחת שנת ה-80 הזמין אתר חומה ומגדל את נכדיה וניניה של חלוצת תל-עמל לאה אלתרמן (אחותו של המשורר נתן אלתרמן) המתגוררים עד היום בקיבוץ ניר דוד, להצטלם על רקע אתר השחזור בתמונה שנבחרה ללוות את אירועי ה-80 בגן

26/12/16 יניב אעידן

80 שנה אחרי: ניניה של החלוצה בתמונת שחזור ליישוב "חומה" ומגדל הראשון בארץ

אתר השחזור חומה ומגדל – תל עמל, חלק ממוזיאון עקבות בעמק הנמצא בתוך הגן הלאומי גן השלושה-סחנה שבעמק המעיינות יציינו בחנוכה את פתיחת שנת ה-80 להקמתו של תל עמל, היישוב הראשון מיישובי חומה ומגדל, שהוקם בנר שלישי של חנוכה (10.12.1936). שמו של הקיבוץ שהיה גם היישוב הראשון באזור בית שאן שונה לאחר מספר חודשים לניר דוד, שמו הנוכחי עד ימים אלו.

לכבוד פתיחת שנת ה-80 הזמין אתר חומה ומגדל את נכדיה וניניה של חלוצת תל-עמל לאה אלתרמן (אחותו של המשורר נתן אלתרמן) המתגוררים עד היום בקיבוץ ניר דוד, להצטלם על רקע אתר השחזור בתמונה שנבחרה ללוות את אירועי ה-80 בגן.

שנת ה-80 תצוין בסחנה באירועים מיוחדים שונים לאורך השנה ביניהם גם השקת מיצג דיגיטלי חוויתי חדש, פעילות חינוכית עם בתי ספר ועוד.

בחלקו המזרחי של גן השלושה מצוי המוזיאון לארכיאולוגיה אזורית וים תיכונית. ניתן לבקר במוזיאון במהלך החג, להתרשם מהתצוגות הנדירות והמרהיבות של כלי חרס מתרבות יוון, אותה תרבות שנגדה התקוממו ונלחמו החשמונאים, מנורות ונרות מתקופות עתיקות. במוזיאון יחולקו בימי החג דפי סיור עצמי 'שבילנרות החרס העתיקים' בין תצוגות המוזיאון. בנוסף לפעילות החנוכה נפתחה השנה במוזיאון תערוכה חדשה,ייחודית ומעניינת, העוסקת במחצבות ובנייה בעת העתיקה.