title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - שבוע החנוכה בבית גיל עוז

שבוע החנוכה בבית גיל עוז

כמיטב המסורת בביתנו, שבוע החנוכה צוין ונחגג בהרבה אור ושמחה.

בכל יום נערכה הדלקת נרות חגיגית מלווה בחידה, שלפתרונה התגייסו כלל חברי הבית במחשבה, עצה ובעזרה הדדית.
לביבות תפוחי האדמה הוכנו כדת וכדין, סופגניות הוגשו והאור הופץ לכל עבר.
ביום שלישי, יום הנר השלישי, התכנסו חברי הבית ליום שכולו היה אור וגבורה. הבוקר נפתח בארוחה חגיגית שבסיומה החברים התמודדו עם סידור מילות השיר "נרותי הזעירים", על שני בתיו הראשונים, משימה שהסתבר לא היתה קלה כלל ועיקר.

לסיום הצטרפו אמה אזולאי וטובה בנדיקט תחת נגינתו של פיטר פרידמן לביצוע השיר והאווירה היתה חגיגית ושמחה.
בחדרי הפעילות השונים עסקנו באור וצל באומנות, באור ובגבורה בשירה במדרש ובסיפורי גבורה, בימים ההם ובזמן הזה והאזנו למוסיקה של החג.

התכנסנו שוב לסופגניות והדלקת הנרות ולשירה בציבור בהנחייתו של פיטר פרידמן. בין שיר אחד למשנהו, שחקנו במשחק חברתי – משחק הכתרים – בו מתנדב קיבל כתר על ראשו עליו היה כתוב מושג הקשור לחנוכה ובאמצעות שאלות כן / לא היה עליו לזהותו.

חברים סיפרו סיפורים אישיים- דוב לבנה שיתף אותנו בחוויה מימים עברו בה הוא ומורה נוסף מהמוסד החינוכי גלבוע גייסו את תלמידיהם אחרי הצהרים באחד מימי החג, הכינו חנוכיות ויצאו לחלקן לחיילים במוצבים השונים שבעמק, שרר פורר שרה באידיש "חנה זלדה", ושרה פודלובני שרה באידיש "ימי החנוכה".קינחנו בארוחת צהרים חגיגית ועשירה ונפרדנו עם רוח גבורה וחג.

ביום רביעי הגיעו אלינו לבית בנות מירב, גילאי כיתות ה'-ו'.

היה זה מפגש בין-דורי מהנה ומעשיר. הבנות התחלקו לשולחנו בלובי ערכנו סבב היכרות קצר שכלל חויות מחנוכה בימים עברו, שיחקנו בינגו לחג, בהנחיית בנות מירב, וקינחנו בהכנת יצירה בחמרן מתמונות החג.

ולסיום ביום חמישי הגיע אלינו לוי גבעון מטירת-צבי לספר ולשתף מההיסטוריה של ימי יהודה המכבי והקשר לעמק.עברנו ימי חג של אור שמחה וגבורה ומאחלים לכל בני העמק המשך חג שמח.

גדי ליאון

מומחה שיקומי