title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - נפגשים ונרגשים

נפגשים ונרגשים

ביום שלישי כ"ח חשון, 29 בנובמבר, התקיים מפגש רב תרבותי מרגש במסגרת הקורס לערבית עם המורה פתחי מסאלחה שארגן והזמין את וותיקי טמרה, דבוריה, "דורות בגלבוע" וכפר תבור יחד עם חברי החוג לערבית בבית גיל עוז.

פתחי וחברי החוג ברכו את האורחים ונציגים מכל יישוב ברכו אף הם.

לאחר מכן, התאספו כולם סביב השולחנות בהרכבים מעורבים של יהודים וערבים ונהנו ממשחקי שולחן משותפים: הרכבת פאזלים, הרכבת משפטים בערבית ועוד.

ולסיום האירוע רקדו ריקוד קבוצתי לצלילי מוסיקה ערבית.

בימים אלה של קיטוב, אלימות וגזענות, היה מרומם רוח להיפגש, ליהנות מערב תרבותי משותף ומקרב לבבות.

אנו שמחים שפתחי החליט לקיים את המפגש בגיל עוז.

בחודש מרץ מתוכנן מפגש בטמרה. מחכים למפגש ומוזמנים כולכם להגיע. פרטים עוד יבואו...

ורד רוס

קידום השירות וייזום פרויקטים

בית גיל עוז

050-8878881

וכך סיכם פתחי את המפגש

זו תכליתו של המפגש שהתקיים ביום שלישי האחרון בבית גיל עוז אשר השתתפו בו קבוצות של יהודים וערבים, אנשים, שכל פעם נפגשים ונרגשים מעצם חוויית המפגש.

המפגש כלל את משתתפי החוגים לשפה ותרבות ערבית בגיל עוז שבעמק המעיינות , משתתפי הקורס שבדורות בגלבוע שבגן-נר וכן משתתפי הקורס מהמתנ"ס על שם יגאל אלון שבכפר תבור.

מהמגזר הערבי השתתפו הגמלאים ממרכז תרבות לגמלאים בכפר דבוריה וכן גמלאים מטמרה הפועלים במתנ"ס שבטמרה.אמרתי נפגשים ונרגשים כי האנשים באמת נרגשים ממפגשים אלה מה עוד שחלקם כבר הכירו ממפגשים קודמים.

זהו המפגש הרביעי בסדרת המפגשים המתקיימים בין יהודים לערבים במסגרת הפעילויות שלי כמנחה קבוצות רב תרבותיות ללימוד השפה הערבית כולל תרבות ומנהגים בקהילה זו.

אם במפגש הראשון השתתפו כ- 50 אנשים הפעם במפגש המדובר הגיע מספר המשתתפים לכ- 100 אנשים!

לא יכולה להיות שיטה טובה יותר לדו-קיום והכרת האחר מאשר המפגשים הללו שלמעשה מוכיחים הלכה למעשה את האמת שבדבר – האנשים רוצים להפגש ולחלוק את חוויותיהם עם האחר וזה מצליח.

המפגש החל בשעה 16:00 בקבלת פנים ואירוח קל. משתתפי הקורס בגיל עוז והנהלת עמותת גיל עוז דאגו להכין כמיטב האירוח מכל טוב- שתיה, עוגות ופירות והכל היה בשפע.

לאחר כחצי שעה נאמרו ברכות על ידי כמנחה המפגש וכמו-כן על ידי אורנה ברזילאי- מנהלת גיל עוז, ולאחר מכן נציגים מכל קבוצה וקבוצה.בשעה 16:45 החלו פעילויות ומשחקים חברתיים כאשר המשתתפים התחלקו לקבוצות קטנות, מעורבות ומעורבבות, בין 8 ל- 10 לא יותר, סביב השולחנות. הפעילויות הוכנו מראש והמשתתפים היו צוהלים ושמחים בתוצאות ובתהליך שהוביל למילוין של אותן המטלות שניתנו להם.סיכום הפעילויות וההכרזה על התוצאות התקבלו בקולות שמחה.


לסיום, איך לא, סיימנו בריקוד ושירה ערבית, ריקוד משותף של כלל החברים שהשתתפו במפגש.


התפזרנו איש איש לביתו וליישובו בחיוך ובשמחה ובתקווה למפגש הבא שיתקיים לקראת סוף חודש מרץ ( א' בניסן, 28 במרץ) במסגרת טיול משותף לעכו ופעילות חברה שתתקיים בסוף היום, הפעם בטמרה.


לטעימה מהאווירה לחצו כאן
נתראה במפגש הבא...כולכם מוזמנים...

ברכה ואהבה

פתחי מסאלחה

מנחה קבוצות רב תרבותיות

לשפה הערבית כולל תרבות ומנהגי החברה