title
title
title
title
title
title
מהעת הזו - אהבת חינם אמיתית

שלום רב קוראנו היקרים

אנו מצויים בערבו של חודש מנחם אב

חודש בו חרבו בתי המקדש

חודש בו גם נזרעו זרעי הגאולה.

החיים בארץ שלנו מספקים לנו אתגרים

התמודדויות מבחוץ ומבפנים.

הכוח שלנו הוא בלמצוא את

ה"אדם" שבכל אחת ואחד מאתנו.

"ואהבת לרעך כמוך" שגור על שפתנו

אך חרות על לוח לבנו כציווי לעשייה.

מצורפים במלואם הדברים שכתבה

אתי חן-ברייר אתמול בפייסבוק:

שלום לכם חברים יקרים שלי,
לפני כשנתיים החלה החמרה במצב תפקוד כליותיי בעקבות מחלה גנטית תורשתית ממנה אני סובלת, עם התדרדרות התפקוד הכלייתי התחלתי לבדוק מה האפשרויות העומדות בפניי. לאחר שהבנתי שלא יהיה מנוס ואזדקק להשתלת כליה כמו אמי, דודיי ובני דודיי החלטתי לצאת ולחפש תורם שיתרום לי כליה ולפני חצי שנה יצאתי למסע של חיי לחפש מלאך שיתרום לי כליה ויציל את חיי.


כזכור, בחודש פברואר 2016 תלינו מודעות ופרסמנו בפייסבוק שאני זקוקה לתרומת כליה ושאני יוצאת לקמפיין להעלאת המודעות לתרומת כליה מהחי, תרומה אלטרואיסטית (ללא תמורה וללא קשר משפחתי). כחלק מהקמפיין יזמנו ערב חשיפה גדול ומרגש להעלאת הנושא ויציאה למסע החיפושים. בערב הזה סיפרתי על דבר מחלתי ושאני זקוקה לתורם אלטרואיסטי בזמן הכי קצר שאפשר ודחוף וזאת על מנת שלא אגיע לדיאליזה (למרות שכבר נעשו רוב ההכנות).

עם תליית המודעות התחילו הפניות להגיע ולאחר ערב החשיפה התגבשה קבוצה של אנשים מדהימים וטובי לב מהעמק שהציעו לתרום לי כליה ובקשו להיכנס לתהליך הבדיקות והבירורים. כל מי שבקש לתרום קיבל רשימת בדיקות בסיסית ויצאנו לדרך! חלק מהמועמדים נמצאו לא מתאימים לתרומה לי או בכלל וחלק נמצאו כשירים להמשך התהליך. אדם המבקש למצוא לו תורם יכול להיבדק כל פעם מול תורם אחד ספציפי עד למיצוי הבדיקות אם לחיוב ואם לשלילה. את רוב התהליך עברתי מול אחד המועמדים, שאר המועמדים התחילו בדיקות מול נזקקים אחרים. התהליך היה מורכב, מאתגר ובסופו של התהליך המועמד שלי נמצא מתאים לי מכל הבחינות וקיבלנו את אישור משרד הבריאות לביצוע התרומה- השתלה.


אני שמחה לבשר לכם שבתאריך 19/07/2016 התבצעה ההשתלה בבית חולים רמב"ם ע"י פרופסור הופמן, לתורם המלאך שלי קוראים ערי שריג, ערי נשוי לצופית ואבא ל- 5 ילדים: איתי, נעם, נוה, מעין ותאיר. ערי ומשפחתו גרים בהרחבה בקיבוץ טירת-צבי. ערי למד תעשייה וניהול ומנהל עסקים, ועסק במגוון תפקידי ניהול בתעשייה ובחקלאות, כיום עובד במדגה עין הנצי"ב.

עכשיו, עומדת בפניי תקופה חדשה ומאתגרת מאוד בה אני צריכה לקלוט את הכליה החדשה וללמוד לחיות עם כל התרופות של ההשתלה. כרגע אני עדיין בבידוד ובתהליך החלמה שייקח מספר שבועות, צריך הרבה סבלנות ואנרגיה חיובית. לצערי בשלב הזה אינני יכולה לקבל מבקרים וגם עדיין בתהליך הבראה ומתקשה בשיחות טלפון, אשמח להודעות בפרטי, ולאט לאט אענה לכם ואתם תבינו.

אני רוצה להודות לכל מי שעזר לי להגשים את החלום שלי ולהציל את חיי, אני שולחת מכאן תודה ענקית לכל מי שרצה לתרום לי ולא צלח, למי שרוצה לתרום ויזכה בעזרת השם להציל אדם נוסף, זו בשורה אדירה שיוצאת מהעמק שלנו של אצילות נפש, טוב לב ואהבת הזולת "ואהבת לרעך כמוך", אני קוראת לכל תושבי העמק לחשוב על אפשרות של תרומת כליה והצלת חיי אדם, זה אפשרי!!! לפחות בשלב הזה תחתמו על כרטיס 'אדי'!
תודה גדולה לערי שריג ומשפחתו שעמדו לצידי מהיום הראשון בתפילות ועד לתרומת הכליה, תודה לכם אתם נפלאים! ותודה ענקית למשפחה שלי רונן, יובל וצור שמטפלים בי במסירות ואהבה גדולה, בלעדיכם זה לא היה אפשרי.


עוד אספר ואשתף לעת עתה התעייפתי, תזכרו להנות מהחיים, להגיד תודה על מה שיש ולהיות טובים אחד לשנייה ולעצמכם.

אתי חן-ברייר

אכן אהבה לרע כפשוטה

אך בעיקר לעומקה.

נאחל לאתי ולערי החלמה מהירה

ולכולנו שנמצא את החברים סביבנו

גם אלה שלא היו חברים קודם.שבת שלום, חודש טוב

הרבה בריאות ושמחה

גדי ליאון

העורך