title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - אבישג איילי נפרדת מאסיה לשם המורה לציור

"בשביל הרוח"

חוג לציור – אסיה לשם

 

יש ימים של חול ויש ימים של חג. יש ימות השבוע ויש גם שבת מנוחה ויש – עוד מועד שבועי שאינו חול ואינו שבת ואינו כתוב כחג בלוח השנה, אך הוא החג השבועי של יום שני, כי מתקיים בו החוג לציור.

החוג לציור אינו רק חוג. הוא מפגש של יצירה ושמחה. יש בו הצלחות ויש בו כשלונות, יש בו מאבקים ויש בו נצחונות ועל כל אלה מנצחת ברוב כשרונות – אסיה.

 

כמה מילים על התלמידים וגם מעט על המורה כי זה הזמן לומר תודה גם לשותפים וגם להנהגה.

בוקר בא לעבודה. תחילה נכנסים ל"כיתה". השולחנות כבר מכוסים בניילון הצהוב שפרשה אסיה ברוב עמל, מבט ראשון על הקירות. לא ידענו שזה כל כך יפה. לפני שבוע לא ראו. הקולקציה על הקירות מעוררת ענין, השראה ולעיתים מה לעשות תחושת תסכול.  איך?  איך היא עשתה זאת. הצבעים כולם אומרים שירה ואחר התבוננות בתערוכה השבועית קדימה לעבודה. מחפשים בקרטוני הצילומים והציורים מה נצייר היום? דמות? אילנות? ציפורים? ורק כעבור זמן כשבוחרים מתחילים....

היום במים או באקריליק? יש שיעדיפו את הגירים – והרקע כחול, קרטון, ירוק? שחור? הכל הכל ניתן לבחור.

וטעמו של היצירה משתפר כאשר נוסף תבלין חברות ידידות וחבר. זו מסייעת בעצה חרישית, וזו את הרדיו תכוון ותדליק, והנה הגיעו גם קצת מעדני בית להפסקה, ושיחות על צרכים וענייני משפחה ואיפה נעמי היום? מתי תגיע? ומיכאל אוסף פרחים וציפורים ועל הרקע רקיע, יזרעאלה הביאה היום תקליטור וחוה ומרים מאשרות זו לזו מה לבחור, ובין לבין מתנות שמחות וצער וזכרונות מלוא חופניים, ומינה עוד לא התחילה והנה כבר הציור גמור ועוד מלאכת מחשבת נוספה לתערוכה המתמדת המתחלפת מידי שבוע. ואסיה תעבור ותעיר ותמריץ ותעודד . לעולם לא תאמר: זה גרוע!!תוכלי לישון בשקט אם היא תציין לא רע, לא רע. וכשהיא תאמר לטובה זה טוב! זה טוב! או לאבישג, די! לא להוסיף דבר! אנו יודעים כי סוף דבר הכל נשמע היא המדריכה כל אחד על פי דרכו, אך גם על פי דרכה....קצת, לא יותר מידי....

זה כשרונך המיוחד, אסיה, ולך המון-המון תודה. כי החוג הוא אסיה, ואסיה היא הרוח הנושבת המשרה את הרצון והאמונה כי עשה נעשה וגם נוכל!

ולענין ובקיצור יש לנו חוג נפלא, יש לנו מזל.

ורק נותר לומר תחינה ובקשה

כי כך גם נמשיך גם לאחר החופשה

ומי ייתן וניפגש בזה ההרכב המעניין והמשמח

להתראות, ולכולם יחד ולכל אחד לחוד

וצרור תודות לאסיה ביחוד!!


ציירה: לאה גלבוע - מעוז חיים


אבישג איילי

עין-הנצי"ב