title
title
title
title
title
title
משתפים - על קו השבר

אתי חן ברייר      על קו השבר

תערוכת צילום ומיצב

הי, שמי אתי חן ברייר, אני אמא של יובל וצור ובת זוגו של רונן ברייר, אנחנו חברי קיבוץ ניר דוד. הגעתי לעמק המעיינות לפני כשלושים שנה, עבדתי כמאמנת השחייה הראשית של הפועל גלבוע/עמק בית שאן. עם סגירת האגודה יצאתי ללמוד צילום כמקצוע ופתחתי סטודיו לצילום בקיבוץ. אני מלמדת צילום ועוסקת בצילום ככלי לביטויי אישי ואומנותי. בין שאר עיסוקיי הדרכתי טיולי משפחות ומבוגרים לאירופה.

לפני כשלוש שנים הגעתי למצב של אי ספיקת כליות סופנית ונאלצתי לקחת פסק זמן מכל מלאכותיי ולצאת למסע להצלת חיי.        

 למסע קראתי "יצאתי לחפש לי מלאך שיעניק לי חיים" חיפשתי תורם כליה אלטרואיסטי, שיתרום לי כליה על אף שאינו מכיר אותי וזאת מפני שמחלת הכליות שלי היא גנטית תורשתית ואינני יכולה לקבל תרומה מבני משפחה. המסע היה מרתק ובסופו מצאתי את התורם שלי. לפני כשנתיים וחצי עברתי השתלת כליה בבית חולים רמב"ם. בעקבות החיפוש שלי נמצאו עוד מועמדים לתרומה ובשנה האחרונה בוצעו 5 השתלות בחולי כליה נוספים! הכל אפשרי! אסור לאבד את האמונה והתקווה.

החיים מאתגרים אותי מאוד באופן אישי ואינדיבידואלי כמושתלת כליה. כמושתלת אני מקבלת מגוון רחב של כדורים שעוזרים לי לשמור על השתל ולהישאר בחיים שזו ברכה ענקית, לצד עובדה זו חלק מהכדורים מטרתם להחליש את מערכת החיסון שלי לכל החיים כדי שהגוף לא יתנגד לשתל. מצב המחייב אותי למשמעת ומסגרת ברורה ובלתי מתפשרת באורח החיים שלי. שמירה על אורך חיים בריא והקפדה על אוכל בריא ומדויק, שתייה מרובה ופעילות גופנית. האתגר עם סל התרופות שלי ותופעות הלוואי שהן מזמנות לי הוא פיזי ונפשי ואני כל הזמן דואגת לחזק ולתחזק, לא לוותר ולעשות כמיטב יכולתי למען עצמי.

בחרתי להציג את השבר המשפחתי הגדול שלנו והשפעותיו עלי, צרפתי אלי את אחותי ואימי החולות אף הן. התערוכה מהווה עבורי שלב נוסף בהתמודדות עם האתגרים העומדים לפתחי ואני מציגה גם את הבחירה שלי בחיים, לחיות בצד המואר של החיים, להדליק את האור כשמחשיך, לראות את הטוב. סיגלתי לעצמי חשיבה חיובית וחיים מתוך הכרת תודה. הכרת התודה משנה את התודעה ואת תפיסת המציאות והיא עוזרת לי לצלוח את הזמנים המאתגרים ביותר. בחרתי להתחזק בטבע, בהצבת מטרות והגשמת חלומות.

עכשיו אני חולמת להיות ספורטאית אולימפית!

לייצג את ישראל ואת עצמי ולהיות חלק מהמשלחת הישראלית לאולימפיאדת המושתלים, שתתקיים השנה באוגוסט, באנגליה.

את המסע המתמשך שלי לאורך כל השלוש שנים האחרונות תיעדתי בצילום וכתיבה, מרגע שיצאתי לחיפושים בתאריך 1/3/2016 ועד לרגע התערוכה 2/3/2019. אני מזמינה אתכם להציץ לעולמי ולראשי.

 

ביום שלישי 12/3/2019 בשעה 17:30 אקיים סיור ושיח בגלריה, אתם מוזמנים בשמחה, הכניסה חופשית, אתי