title
title
title
title
title
title
ניגון המעיינות - אתה פה חסר לי

אתה פה חסר לי

נורית גלרון       מילים ולחן: אביב גפן


גשם כיסה את אספלט הכביש
 
ביום הכי קר בשנה
ומעיני שלי, טפטוף מקומי
כי יש סדק בלב אהבה

כשהלכת מכאן, לא ידעת לאן 
מסגרת פני בחלון
אבל גם בתמונות, לפעמים הדמויות 
מקשיבות לתקתוק השעון

ואולי, אתה פה חסר לי
אתה כאן, אתה שם
ובכל זאת אתה פה חסר לי
ואולי, אתה פה חסר לי... 

אתה אידיוט אמיתי אם חשבת אותי 
שאבוא וארוץ עד אליך
וכלום לא קרה כשאתה לא בסביבה
(כן) הכל די רגיל בלעדייך

הייתי בכיף מחבקת אותך
מחכה לך בין הסדינים
אני שונאת אנשים, (אנשים חלשים)
שבמקום לדבר הם זזים

ואולי, אתה פה חסר לי... 

(מה יקרה אם פתאום תבוא אלי 
ותייפה את הכל
רגע של שקט, בחוץ שוב הגשם 
ממשיך על הכביש עוד ליפול?) 

ואולי, אתה פה חסר לי..

לצפייה בביצועה של  נורית גלרון  לחצו כאן


אביב ברוך גפן (נולד ב-10 במאי  1973)  הוא זמר-יוצר מוזיקאי מלחין פזמונאי משורר ומפיק מוזיקלי ישראלי.  מוביל את הרכב הרוק "אביב גפן והתעויוט" ושותפו של סטיבן וילסון לצמד "בלאקפילד".

גפן ידוע בתור הזמר שסחף את הנוער הישראלי של שנות ה-90,  שאותו כינה "ילדי אור הירח". גפן ויצירותיו מראשית דרכו היו מזוהים עם הזרם השמאלי בפוליטיקה הישראלית.  שיריו לרוב עוסקים במחאה ונוגעים בסוגיות אוניברסליות כמו אהבה שלום מוות דתצבא;  ומנגד, הוא נוגע גם בנושאים שנויים במחלוקת כמו התאבדות,  התנסות בסמים וסרבנות.

גפן נולד ברמת גן וגדל במושב בית יצחק אביו הוא הפזמונאי יהונתן גפן ואימו היא נורית גפן. שמו נקרא אביב על שם סבתו מצד אביו, אביבה, אחותו של משה דיין.

ב-1992 שיחק בסרט הקולנוע של הבמאי צורי מימון "נערי החוף", שעבורו גם כתב ושר את שיר הנושא. עוד באותה שנה הלחין לנורית גלרון את השיר "אתה פה חסר לי", שאת מילותיו חיבר יחד עם אחותו שירה גפן.  השיר (שבמקור נכתב לדפנה ארמוני ולבסוף הועבר לגלרון) היה ללהיט הגדול ביותר מאלבומה של גלרון "בתוך הסערות" שיצא באותה שנה.

ב1995 - הוציא גפן את אלבומו הרביעי "שומקום".  האלבום הוקלט בלונדון ועורר סערה בישראל בשל השיר "שומקום", שכלל את השורה "מי זה שם הולך שיכור, זה ראש הממשלה" שהייתה רמז לשמועות אודות הרגלי השתייה של ראש הממשלה דאזיצחק רבין.  בעקבות זאת השיר נפסל לשידור ברדיו. באותה שנה הופיע גפן אצל דן שילון בתוכנית מיוחדת לקראת יום העצמאות בנוכחותו של רבין. מתוך האלבום התפרסמו גם השירים: "אהבנו", "מלאך" ו"שלום".    לזכרו של חברו ניר שפינר, שכאמור נהרג בתאונת דרכים ב-1991, כתב גפן את השיר "לבכות לך". גפן נתן לאריק איינשטיין לבצע את השיר, משום שחשב שהוא זקוק לביצוע בוגר יותר מכפי שיוכל לבצעו בעצמו. איינשטיין הקליט את השיר לראשונה בסוף 1993, ומאוחר יותר בגרסה אחרת עבור אלבומו "יש בי אהבה", שיצא ב-1995. ב- 4 בנובמבר 1995 הוזמן גפן לעצרת השלום בכיכר רבין,  וברגע האחרון החליט לבצע את השיר. מספר דקות אחרי סופו נורה ראש הממשלה. מאז קיבל השיר משמעות חדשה והפך להמנון הבלתי רשמי של נוער הנרות.

Aviv Geffen AG.jpg

אביב גפן