title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - חשופים

חשופים

תערוכת צילום בחשיפה מלאה לאור, לאוויר,

לפתיחת ערוצים חסומים


כך קיבלו את פני בשערי התערוכה המילים הכה מרגשות, חודרות ואף בעיני – מקודשות. היכולת של האדם, באשר הוא אדם, לחשוף ראשית מול עצמו ובהמשך מול חבריו לקבוצה ולסובבים אותו, את קשייו, אף העמוקים ביותר והכואבים ביותר, אך מעבר לחשיפה, לחפש את הכוחות והיכולת למצוא דרך להתמודד וליצור היא אולי עומק משמעות מושג הקדושה שביצירה.

היצירה, החשיפה והיכולת ליצור קבוצה הינן מטרות ואושיות היסוד של בית גיל-עוז, אשרינו שזכינו להגיע למעמד זה.

זכיתי אתמול, יום רביעי, כ"ז באדר ב', ה- 6 באפריל, לחוות רגעים של עוצמה רגשית עצומה. אין אני מפריז בדרך כלל במילים ובתיאורים רגשיים, אך הפעם אינני יכול שלא לומר אותם, ובפה מלא במילה אחת פשוטה- תודה.


תודה לך אתי על הנחיית הקבוצה המופלאה, על הדרך שהצבת בפניהם והכוחות שתרמת לכל אחת ואחד מחבריה, להתמודד וליצור באמצעות הצילום והמצלמה ולפתוח את אותם ערוצים חסומים.

תודה לכם, חברי הקבוצה, שהפכה לקבוצה אמיתית, בה כל חבר וחברה מהווים חלק משמעותי, בה ובכוחותיה, על שנתתם לי ולנו את האפשרות להיחשף באופן כה משמעותי אליכם ואל התמודדותכם.

תודה על תערוכה מיוחדת במינה, שיצרו אנשים מיוחדים במינם.

אני מזמין כל אחת ואחד לבוא בשערי בית גיל עוז ולחוות מתערוכה ייחודית זו, ולבוא בלב פתוח שיאפשר את מלוא החוויה.

בסיום פתיחת התערוכה קראה בפנינו אתי, מנחת החוג, את השיר הבא, כמתנה ממנה לחברים.

"אִם תִּפְגֹּשׁ אָדָם שָׁבוּר
שֵׁב אִתּוֹ
עַל סַף הַשֶּׁבֶר הָאָרוּר
אַל תְּנַסֶּה לְתַקֵּן
אַל תִּרְצֶה שׁוּם דָּבָר
בְּיִרְאָה וּבְאַהֲבַת הַזּוּלָת
שֵׁב אִתּוֹ
שֶׁלֹּא יִהְיֶה שָׁם לְבַד".

צל עריות, סמדר וינשטוק

גדי ליאון

מומחה שיקומי

חשופים

החוג לצילום בהנחיית אתי חן ברייר

מציג תערוכת צילום בחשיפה מלאה לאור, לאוויר,

לפתיחת ערוצים חסומים

מציגים: איציק זיתוני, סוזאנה קוג'מן, איריס וורמלי, בטי סלינג'ר, דוד תדהר, הלנה קלר, יפקה נתנזון, חנה מאירי, רבקה מירום, אילנה רינות, אורית לוריא, דוד מור.

"אם תחפש אחר הלב הער.... לא תמצא דבר מלבד רכות. תרגיש כאוב ורך, ואם תפקח עיניים אל שאר העולם, תחוש עצבות עמוקה. אין זו עצבות הנובעת מכך שפגעו בך... אלא זו חוויה הנובעת מכך שהלב חשוף לחלוטין...
עבור הלוחם, חוויה זו של הלב העצוב והענוג היא המולידה חוסר פחד.
חוסר פחד אמיתי הוא תוצר של רכות. הוא נובע מכך שאתה מאפשר לעולם לגעת בליבך, ליבך החשוף, היפהפה. אתה מוכן להיפתח, בלי התנגדות או ביישנות ולהתייצב מול העולם. אתה מוכן לחלוק את ליבך עם אחרים."

מתוך הבלוג, האומץ להיות חשוף, אורה גבריאל:
Shambala: The Sacred Path of the Warrior / Chogyam Trungpa

והבוקר פרסמה מילים מרגשות אחת מחברות הקבוצה את הפוסט הבא, המובא כאן לפניכם ברשותה, כמובן:

"קשה לי למצוא מילים אחרי ההתרגשות הרבה בעקבות פתיחת תערוכת הצילומים אתמול אחה"צ. נותר לי רק להודות שוב לאתי, על היוזמה, על הובלת קבוצת הצלמים שלה, ועל כך שהיא מהווה יום, יום מקור להעשרת הידע ולהשראה. תודה רבה לך אתי מכל הלב, ושתזכי במהרה למצוא את התורם המיוחל, והמשיכי לגדול ולתרום וכישרונותייך ומרוחב לבך לכל הסובבים אותך. אני מבקשת להודות גם לכל החברים שהשתתפו בתערוכה בכלל ובפרט לאלה שהיה להם את האומץ לגעת בנושאים אישיים כואבים ומורכבים, ולקחו על עצמם לעבור תהליך חשיפה לא פשוט. אתם קבוצה נהדרת, ולמרות שלא הייתי כל כך נוכחת משך השנה, אני שמחה וגאה להשתייך אליכם והפתיחות שלכם תרמה לי המון".
סוזאנה קוג'מן סינגליה

מסילות

גלריית תמונות