title
title
title
title
title
title
מהנעשה בגיל עוז - וותיקי השביל צועדים בין המעיינות - יולי 2019

ותיקי השביל צועדים בין המעיינות                   יולי 2019


ביוזמה משותפת לגיל עוז ולצוות שביל עמק המעיינות, פתחנו קבוצה לסיורי הליכה בשביל האזורי הייחודי שלנו. עד היום רשומים כבר למעלה מארבעים מטיילים, צעירים ברוחם ובכישורי הליכתם.

בחודש יולי הלכנו בשני מסלולים קיציים קצרים, בניסיון "לתפור" את רוב המעיינות הזורמים בעמק, עד סוף הקיץ. החלטנו לצרף לסיורינו גם את הירח המלא והמועדים הבאים יתואמו איתו.

במסלול "סובב שדה אליהו"  הלכנו לאורך תעלות ההשקיה לדורותיהן, מחורשת הטמפלרים לעין פדות. פגשנו את מתישבי העמק המודרניים הראשונים, הטמפלרים. בתל מנורה ביקרנו בבית הכנסת הקדום עם הפסיפס המחודש, בטרם חשיפתו לציבור. נהנינו מהדרכתו השופעת של לוי גבעון-בתודה! כמעט הספקנו לטבול בעין נזם וסגרנו מעגל אחרי השקיעה דרך החלקות האורגניות והכניסה לשדה אליהו.

לצפייה באלבום התמונות מטיול זה לחצו כאן


לצפייה בסרטון הטיול לחצו כאן


 


במסלול  "תעלות העמק" צעדנו ממפעל מיהול המים ההיסטורי, לאורך מאגר בק החדש של עין הנציב, עד למפלים הלבנים ממזרח לקיבוץ. טבלנו במים במסלול המאתגר, בסבך של מנהרת הנחל שנוקתה לאחרונה ע"י חניכי מכינת העמק. למיטב ידיעתנו אין למסלול הזה שם. יבורך מי שיציע שם למסלול לאורך התעלה, להבחינו מהמפלים הלבנים עצמם.

ביוזמתו של שמשון ברזני, השותף בקבוצה, גילינו עוד פינה נסתרת במפלים וביקרנו במערות הקבורה הקדומות בקנאת אל ג'אער, לאורך המצוק המוביל לבית שאן.

סיימנו את המסלול לעת שקיעה בשכונת נוף הגלעד בבית שאן.

לצפייה באלבום התמונות מטיול זה לחצו כאןתודה לכל הצועדים והצועדות, למי שתרמו בידע, בנשנושי הדרך ובהדרכות.

תודה לעזרא קליין על צילומיו.


מפגשנו הבא יתקיים ביום שלישי י"ב באב, 13/8.


למידע ולהצטרפות לקבוצה, בעלי כושר הליכה מוזמנים לפנות בווטצאפ לורד רוס או לדוד גלזנר – 050-5656147.

זה כמעט בחינם – כל אחד רק מוזמן לתרום מיכולותיו: לאווירה הטובה, לנשנושים או לקפה בדרך, למידע לאורך המסלול, לשמירת הידע וסיכומו, לארגון ולתחבורה ולעוד רעיונות יצירתיים שהשביל יזמן לנו.


להתראות בשביל 

 

דוד גלזנר

כפר-רופין